Gatunki literackie dostępne w formie audiobooków

W chwili obecnej coraz popularniejsze są książki w formie elektronicznej.
Praktycznie wszystkie wiodące wydawnictwa mają je w swoim katalogu wydawniczym. Dostępne one są w różnych formatach i na różnych nośnikach. Jednym z najbardziej rozpowszechnionych są audiobooki.
W formie audiobooków kupimy książki wszystkich gatunków literackich a także podręczniki.

audiobook
Author: Denise Krebs
Source: http://www.flickr.com
Do najpopularniejszych rodzajów należą: bajki i baśnie audiobooki, biografie i dzienniki audiobooki, fantastyka i fantasy audiobooki.
Jeżeli wziąć pod uwagę bajki i baśnie audiobooki są osiągalne zarówno baśnie klasyczne jak również bajki autorów nam współczesnych. Jeśli rozpatrywać bajki i baśnie audiobooki, można się spotkać z bajkami czytanymi przez interpretatorów którymi często okazują się lubiani aktorzy lub aktorki. Można spotkać również bogatsze w formie audiobooki to jest słuchowiska bogate w efekty specjalne takie jak: szum wody, świergot ptasząt, grzmoty, muzyka. Wszystko to podnosi jakość odsłuchiwanego audiobooka (bajki audiobooki).
Następnym gatunkiem bardzo często usytuowanym wysoko w ocenach są też biografie i dzienniki audiobooki. Z nowości wydawniczych możemy wyszczególnić wywiad rzekę z panem profesorem Władysławem Bartoszewskim. Inną ciekawą książką są całkiem niedawno wydane „Dzienniki” pani Agnieszki Osieckiej.
Jednym z bardziej bogatych gatunków literackich istniejących w postaci audiobooków jest gatunek fantastyka i fantasy (fantastyka audiobooki). Przyczyną takiego stanu rzeczy są możliwości które oferuje ta forma przekazu, głównie ze względu na multimedialny charakter tej formy książki.

Książki do słuchania służą nie tylko odpoczynkowi ale również poszerzaniu wiedzy na wszystkich poziomach edukacji. W tejże kategorii najpopularniejsze są ekonomia i biznes audiobooki. Spośród podręczników z zakresu ekonomii można mówić o podkategoriach: księgowość, księgowość zarządcza, mikroekonomia i makroekonomia autorów: Samuelson, Balcerowicz.
Z literatury popularyzatorskiej wspomnieć można: audiobooki z zakresu ekonomii, z historii, z politologii, z religioznawstwa, z kulturoznawstwa a także z tak egzotycznych dziedzin jak: astrologia czy magia.
Także lektury szkolne czy też materiały dla nauczycieli w formie audiobooków stają się coraz bardziej popularne. Takie formy podręczników są wręcz proponowane przez władze edukacyjne.
Książki w formie audio są bardzo wygodne, bo możemy słuchać jej również w podróży (stojąc w korkach).

Miej na uwadze, że jesteśmy tutaj (www.bscav.eu/oferta/systemy-glosowania/). Czekamy na Ciebie z kolejnymi postami, które są niebywale ciekawe. Sądzimy, że namówimy Cię do wejścia w podany link.

Nie wymaga specjalistycznych urządzeń – wystarczy zwykły telefon – smartphone czy laptop lub radio samochodowe. Ta forma jest także lubiana przez osoby z problemami w poruszaniu się, bo niweluje bariery osób z niepełnosprawnością.
Wydaje się, że audiobooki przez wzgląd na swą formę i wygodę użytkowania będą przyszłością wydawnictw.