Jak wybrać dobrą obręcz do roweru

Obręcz rowerowa to ważna część każdego roweru, która pełni istotną funkcję. Powinno się wiedzieć, że obręcz rowerową wypada odpowiednio dostosować w zależności od stylu jazdy oraz modelu roweru. W sklepach możemy odszukać różne modele i typy obręczy rowerowych, które różnią się od siebie skonstruowaniem, konstrukcją oraz użytymi artykułami. Obręcze rowerowe odróżniają się również ceną.


rowery i części
Author: Giant Polska
Source: Giant Polska
Jak już napomknęliśmy na początku, dobór wyśmienitej obręczy zależy od naszego stylu jazdy oraz od typu roweru. Na przykład do rowerów szosowych dobiera się obręcze, jakie mają niewielką masę. Im mniejsza masa obręczy tym lepiej, chociaż niestety trzeba pamiętać, że mała masa obręczy skutkuje mniejszą wytrzymałością roweru. Jeśli wyszukujemy stosownych obręczy rowerowych do rowerów górskich, które posiadają założone hamulce manualne, to winniśmy wybierać obręcze rowerowe bez bocznych, równych powierzchni. W sklepach znajdziemy również ciężkie oraz szerokie obręcze rowerowe, które zatytułowane są obręczami wielokomorowymi. Są one stosowane do rowerów górskich do zjazdów. Obręcze te cechują się masą, która dochodzi do 1 kilograma, mało tego posiadają zwykłe profile płaskie. Taka obręcz jest niezwykle pożyteczna i funkcjonalna, jest również bardzo wytrzymała. Nie zniszczy się nawet przy mocnym uderzeniu o kamień przy dużej prędkości.

Oczywiście to ledwo kilka rodzajów obręczy do rowerów. Jest ich oczywiście jeszcze sporo. Jeżeli nie wiemy, jaka obręcz rowerowa będzie właściwa do naszego roweru, zawsze zdołamy zawezwać o pomoc pracownika sklepu. Bezsprzecznie doradzi nam obręcz, która sprawdzi się najlepiej. Obręcze rowerowe odszukamy w każdym sklepie z akcesoriami rowerowymi, również w sklepach internetowych. Sklepy online często posiadają znacznie większy i bardziej intrygujący wybór od sklepów stacjonarnych, wobec tego wskazane jest poznać się z ich zestawem.