Mieszkania w dużych miastach

Od paru miesięcy trwa krach na rynku nieruchomości jednorodzinnych. Mały popyt na wille sprawił, że wzrosły inwestycje w luksusowe budownictwo. W wielkich ośrodkach miejskich apartamentowce rosną jak grzyby po deszczu.

Przykładem są wrocławski Sky Tower i warszawski drapacz chmur Złota 44. Obok apartamentów cieszą się dużą popularnością również przestronne lokale w odnowionych kamienicach.

Prezentowany tekst Ci się podoba? To odwiedź serwis (https://www.coraltravel.pl/Grecja/Kreta/hotel/LILI-HOTEL/9209/40-1805-24FF.html), a odnajdziesz większą ilość podobnych danych, które też będą ciekawe.

Ich ceny, tak jak apartamentów, startują od kilkunastu tysięcy za metr kwadratowy.

Nowe apartamentowce buduje się często w samych sercach metropolii, co jest mocno cenione ze względu na łatwy dojazd i rozbudowaną infrastrukturę. Oprócz tego firmy deweloperskie starają się lokować apartamentowce w rejonie dużej ilości drzew, parków i skwerów. Czasy betonowych pustyń szczęśliwie odeszły w niepamięć.
apartamenty
Author: WAN SA
Source: WAN SA
Kraków
Apartamenty oferują w centrum, na Mokotowie i na Woli. Osiedla powstają również na oddalonych krańcach miasta. W stolicy za ekskluzywne mieszkanie musimy zapłacić najwięcej w Polsce – ceny wynoszą ponad 7 milionów PLN. Lokum w przedwojennych odremontowanych kamienicach da się znaleźć m.in. na Śródmieściu, Saskiej Kępie i Żoliborzu. Koszty za m2 wynoszą ponad dwadzieścia tysięcy złotych.



W innych regionach kraju można zobaczyć mniej drogie apartamenty. Poznań jest miejscem, w którym luksusowe mieszkania są oferowane często w oddaleniu od centrum, w okolicy dużej ilości zieleni. Ceny potrafią być tu nawet 2-krotnie niższe, aniżeli w stolicy. Można zwyczajnie wpisać w wyszukiwarkę "", aby zobaczyć różnicę.

Inaczej prezentuje się Kraków Apartamenty w tym międzynarodowym mieście są tylko odrobinę tańsze niż w Warszawie co widać gdy wyszukamy "apartament". Ceny oscylują w okolicach pięciu-sześciu milionów PLN. Mieszkania w tej kolebce polskości szczególnie upodobali sobie cudzoziemcy. Więcej na